Ultradźwiękowy licznik ciepła POLIMETER PM01-BL

z podświetlanym wyświetlaczem

Kompaktowy ultradźwiękowy licznik ciepła POLIMETER PM01-BL jest przeznaczony do pomiaru energii cieplnej i chłodu. Oprócz instalacji centralnego ogrzewania, licznik może być stosowany w połączonych systemach grzewczo-chłodniczych w których nośnikiem energii jest woda. Przy takim rozwiązaniu licznik samodzielnie przełącza się pomiędzy pomiarem ciepła i chłodu obliczając obydwie energie osobno. Opcja demontażu przelicznika z przetwornika pozwala montować przelicznik w różnych pozycjach, tak aby zapewnić optymalny kąt odczytu danych z podświetlanego wyświetlacza, nawet w najciemniejszych miejscach. Urządzenie zalecane do montażu gdzie ilość miejsca jest ograniczona, na przykład przy rozdzielaczach i w małych szachtach instalacyjnych znajdujących się w mieszkaniach. Liczniki przeznaczone są do indywidualnego opomiarowania lokali mieszkalnych, użytkowych i budynków jedno lub wielorodzinnych.

OPIS PRODUKTU

Ultradźwiękowe liczniki ciepła POLIMETER PM01-BL posiadają bardzo wysoka dokładność pomiaru zużycia energii cieplnej i chłodu. W porównaniu z mechanicznymi licznikami ciepła, ich precyzja pomiaru przepływu nośnika energii (wody)  jest dużo wyższa – nawet czterokrotnie.

Elastyczna możliwość konfiguracji licznika przez użytkownika powoduje możliwość zakupu urządzeń bez konieczności podawania pozycji montażu (zasilenie/powrót), miejsca pracy (ciepło/chłód) czy informacji dotyczących wartości jednostek obliczeniowych (GJ/kWh/MWh). Licznik ciepła PM01-BL jest w pełni odporny na zabrudzenia znajdujące się w instalacji centralnego ogrzewania oraz chłód.

Licznik jest pozbawiony łatwo zużywających się elementów mechanicznych takich jak np. wirnik, sprzęgło czy cewka indukcyjna. W standardzie posiada 6-letnią baterię. Na specjalne zamówienie istnieje możliwość montażu 10-letniej baterii, co umożliwia wykonanie wtórnej legalizacji bez ponoszenia dodatkowych kosztów baterii.

Wysoka jakość zastosowanych materiałów powoduje, że licznik ciepła jest praktycznie bezobsługowy i nie wymaga serwisowania w trakcie trwania 5-letniego okresu eksploatacji.

Licznik ciepła  w wersji PM01-BL posiada jako jedyny dostępny na rynku polskim podświetlany wyświetlacz, który znacząco zwiększa komfort odczytu w ciemnych szachtach instalacyjnych.

Zalety ultradźwiękowego licznika ciepła POLIMETER PM01-BL

 • wybór miejsca montażu na instalacji (zasilanie/powrót)
  za pomocą przycisku
 • wybór jednostek energii (GJ, kWh, MWh) za pomocą przycisku
 • niski próg rozruchu > 1 l/h w każdej pozycji
 • montaż w dowolnej pozycji bez utraty klasy dokładności
 • dynamika pomiaru 1:100 w klasie 2
 • dynamiczny cykl pomiaru temperatury 5/60 sek.
 • 24 miesięczny rejestr danych historycznych
 • sygnalizacja niskiego stanu naładowania baterii
 • dostępnych wiele wskazań i funkcji zapisu na potrzeby serwisu i statystyki
 • możliwość demontażu przelicznika z przetwornika i swobodny odczyt
 • autodiagnostyka urządzenia i sygnalizacja błędów
 • wysoka trwałość poprzez brak elementów ruchomych
 • w 100% zabezpieczony przez próbami manipulacji przez użytkowników
 • posiada certyfikat zgodności MID, zgodny z dyrektywą 2014/32/UE
Nawet do 4 razy
dokładniejszy pomiar
Podświetlany
wyświetlacz
Technologia
ultradźwiękowa

DOKŁADNOŚĆ POMIARÓW

Nasze produkty gwarantują nawet cztery razy bardziej dokładny pomiar w stosunku do standardowych liczników mechanicznych. Objętość medium mierzona jest za pomocą sygnałów z sensorów ultradźwiękowych wysyłanych w kierunku zgodnym z przepływem, a następnie w kierunku przeciwnym do kierunku przepływu. 

Pomiar w zakresie przepływu od minimalnego do maksymalnego (niezależnie od pozycji montażu) charakteryzuje się bardzo wysoką stabilnością w trakcie całej eksploatacji urządzeń.

Ultradźwiękowe liczniki POLIMETER PM01-BL eliminują błędy pomiaru związane z jakością wody i zanieczyszczeniami będącymi w instalacji centralnego ogrzewania lub chłodu. Temperatury zasilania i powrotu mierzone są przy pomocy platynowych czujników temperatury PT1000, gwarantując wysoką dokładność przy pomiarze różnic temperatur. Do obliczania natężenia przepływu i różnicy temperatur zastosowano elektroniczny przelicznik wskazujący, który posiada układ mikroprocesorowy wraz z oprogramowaniem. Oferowane przez nas liczniki ciepła/chłodu są całkowicie odporne na oddziaływanie zewnętrznego pola magnetycznego (magnes neodymowy).

CHARAKTERYSTYKA SPADKU CISNIENIA

PARAMETRY TECHNICZNE